18 suurimat iluapsu

Kodutohter
Fööniga vehkides vaid kahjustad juuksekarvu ja tekitad kräsu. | Shutterstock

Me järgime paljusid ilurutiine sageli seetõttu, et oleme alati nii teinud, ent mõned väärad harjumused võivad mõjuda vastupidi ootustele ja teha kokkuvõttes hoopis halba.

1. Nahahooldusapsud

Aps

Priiskad silmakreemiga, hõõrudes seda ripsmepiiri alla ja laugudele.

Tee nii

Pane kreemi põsesarnadest pisut ülespoole ja silmade välisnurga kõrvale. Kui kreem satub liiga silma lähedale, võib see põhjustada põletikku. Kasuta kerge konsistentsiga silmakreemi, sest selle mõjul püsib ka õhuke nahk toonuses.

Aps

Kasutad suureteralisi tugevaid nahakoorijaid.

Tee nii

Väldi liiga karme nahakoorijaid, sest need eemaldavad nahapinnalt viimsegi rasukihi ja nahk muutub ebamugavustunnet tekitavalt kuivaks. Koorija tuleb valida nahatüübi järgi. Õrn ja tundlik nahk vajab peene konsistentsiga koorijat, mis on pehmem ja kreemjam.

Tasub teada, et talvel tuleks naha liigset koorimist vältida, sest ülearu sage koorimine nõrgestab naha loomulikku kaitsekihti. Nahka võib olenevalt tüübist koorida üks-kaks korda kuus, kusjuures tuleb jälgida, kuidas nahk protseduurile reageerib, ning sedamööda talitada.

Aps

Sul ei ole kaitsekreemi külma vastu.

Tee nii

Paljudes kosmeetikasarjades leidub spetsiaalseid külmakaitsekreeme, mida tuleks krõbeda pakasega kindlasti kasutada. Eriliselt hoolsad peaksid kaitsevõietega olema need, kellel on kuperoosne või tundlik nahk. Hea on see, et külma ilma kaitseks sobivad suurepäraselt vanaaegsed klassikalised kreemid, mis ei sisalda vett.

Kreem tuleks kanda näole vähemalt tund aega enne õueminekut, et see jõuaks korralikult nahasse imenduda. Kaitsekreemiga ei maksa liialdada – õhukesest kihist piisab täiesti.

Aps

Kasutad säilimisaja ületanud kreeme.

Tee nii

Kuigi paar aastat vana näokreem otseselt midagi halba tõenäoliselt ei tee, halveneb aja jooksul selle kvaliteet ja kreemis hakkavad vohama ka bakterid.

Nahahooldustooteid tuleks vahetada kord aastas. Kui vaja, kirjuta veekindla markeriga purgi põhja alla avamiskuupäev. Suurem osa tooteid säilib avatuna 6 või 12 kuud.

Aps

Kasutad ühte ja sama kreemi nii talvel kui ka suvel.

Tee nii

Talvel tasub loobuda soojema hooaja kergetest kreemidest-geelidest ning vahetada need rammusamate, rasvasemate võiete vastu. Igaüks peaks leidma endale sobiva, täidlasema konsistentsiga päevakreemi. Kuna öösel oleme pahatihti keskküttekuivas toas, vajab ihu rohkem juua – siis võib naha kuivust leevendada kergemate sügavniisutavate geelidega.

Aps

Kuhjad vistrikule ööseks punnivastast vahendit.

Tee nii

Pane vistrikule pisike piisake vahendit hommikul ja õhtul. Punnivastase toote kuhjamine kuivatab nahka, mistõttu hakkab nahk kompensatsiooniks rohkem rasu tootma. See omakorda pikendab vistriku eluiga ja võib lausa põhjustada uute tekkimist.

Muide, vahendeid, mis sisaldavad erilisi rasuvähendajaid, nagu tsink või muu selline, maksaks kasutada ainult kuuridena, mitte pidevalt.

Aps

Pesed nägu nuustiku või seebiga.

Tee nii

Pese nägu paljaste kätega. Rasu ja mustuse eemaldab kõige tõhusamalt see, kui puhastad nägu vatipadjakesega, mida on immutatud vee või leebe puhastusvahendiga. Nuustik või pesemiskinnas võivad endasse koguda baktereid ja siis lihtsalt nühid need näo peale laiali.

Normaalset ja tervet nahka võib veega pesta iga päev. Tundlikku nahka ei tohiks pesta liiga sooja veega ning nahka kaitsvat rasukihti ei maksa maha hõõruda ka seebiga. Kui nahk muutub ülearu kuivaks, tasub kasutada pehmetoimelisi puhastuspiimasid ja leebeid puhastusvahte.

Aps

Määrid kaenlaaluseid antiperspirandiga alles hommikul.

Tee nii

Kanna antiperspiranti nahale enne magamaminekut. Öösel imendub see kaenlaaluse pooridesse ning hommikul, kui ärkad ja liigutama hakkad, hakkab see kohe tööle. Hommikul duši all käimine antiperspiranti maha ei pese, sest see on öö jooksul imenduda jõudnud.

Antiperspirante ei soovitata kasutada kogu aeg, vaid ainult siis, kui vaja. Neid võiks tarviduse korral kasutada näiteks tööle või seltskonda minnes, ent mitte kodus olles või trenni tehes. Enne trenni higistamisvastaseid vahendeid peale panna ei soovitata.

 

2. Juukseapsud

Aps

Pusadest vabanemiseks kammid juukseid juurtest otsteni.

Tee nii

Kõigepealt kammi pusad juukseotstest välja ja alles siis tõmba kammiga läbi täispikkuses juuste. Kui püüad kammi kohe juurtest otsteni tõmmata, riskid juuksekarvade katkemisega.

Aps

Jätad juuksevärvi pähe kauemaks, kui pakendil on lubatud.

Tee nii

Vaata värvi mõjuaeg värvimisjuhendist täpselt järele. Kui seda kauem peas hoiad, rikud juukseid, eriti siis, kui tegemist on blondeeriva tootega. Lisaks võib värv kahjustada peanahka.

Aps

Vehid juukseid kuivatades fööniga.

Tee nii

Suuna fööni otsak alla ja liigu sellega juuksejuurtest otsteni. Nii silud juuksekarva pealispinda ning muudad kiharad siidiseks ja läikivaks. Fööniga vehkides vaid kahjustad juuksekarvu ja tekitad kräsu.

 

3. Meigiapsud

Aps

Kuhjad jumestuskreemi ühte kohta ja alles siis ajad selle näole laiali.

Tee nii

Hõõru tilgakest jumestuskreemi sõrmeotste vahel ja määri seda näole nagu kreemi, et saavutada loomulik tulemus. Kui kuhjad seda ühte kohta, jääb see sinna kinni, mistõttu on seda keeruline ühtlaselt jaotada.

Aps

Paned päikesepuudrit otse jumestuskreemi peale.

Tee nii

Tupsuta jumestuskreemi peale õhuke kiht läbipaistvat puudrit ja alles seejärel kasuta päikesepuudrit. Puuder kinnistab jumestuskreemi ja nii ei jää päikesepuuder nahale ebaühtlaselt.

Aps

Varjad oma rasust näonahka suure koguse puudriga.

Tee nii

Vajuta naha vastu hästi imav paber, et üleliigne rasu eemaldada. Puudri kuhjamine rasusele nahale teeb selle ebaloomulikuks ja muudab poorid nähtavaks.

Aps

Kergitad lauvärvi peale kandes kulme.

Tee nii

Lõdvesta silmad ja pintselda lauvärvi kergete kaarjate liigutustega silmakoobastesse. Kui sa värvimise ajal kulme pingutad, tõusevad ka silmalaud ja sa ei tea täpselt, kuhu lauvärv jääb, kui sa kulmud alla lased.

Aps

Hõõrud meigieemaldit nahale nagu seepi.

Tee nii

Niisuta vatipadjake meigieemaldiga ja hoia seda mitu sekundit nahal, enne kui meigi maha võtad. Kui lased meigieemaldil hetkeks naha sisse imenduda, saad lahti kogu meigist. Tugev hõõrumine ei lahusta meiki kiiremini, vaid võib su nahka ärritada ja lõhkuda.

Aps

Kasutad peitekreemi jumestuskreemi peal.

Tee nii

Kõigepealt tupsuta nahale peitekreemi ja alles siis jumestuskreemi – nii ühtlustub peitekreem nahatooniga paremini ega paista punni pealt või tumedatelt silmaalustelt nii tugevasti välja. Lisaks ei kulu jumestuskreemi nii palju.

Aps

Hõõrud ripsmetušiga määrdunud kohta vatipadja või meigieemaldiga.

Tee nii

Patsuta plekile sõrmeotsaga tilgake jumestuskreemi ja see koht muutub nähtamatuks. Hõõrumine, vastupidi, ajab selle laiali ja võtab meigi maha, mistõttu lõpuks pead taas nullist alustama.

Sarnased artiklid