Valgustrendid
1) Minimalistlik valge
Moes on tagasihoidlik ja hele minimalism, valgustuses eelkõige valgusketid ja valguskerad, mis on piimjalt valget värvi või kergelt pastelset tooni. Seega võib värvikirevad plinkivad valgustid sel talvel kappi jätta.
2) Valguskettidest loodud skulptuurid
Elektriliste jõuluehete puhul mõeldakse tavaliselt klassikalist valgusketti, aga praegu on trendikad figuurid, mida saab ka ise ehitada valgusketti ja tugevat traati kasutades. Skulptuurid võivad võtta põhjapõdra, kitsetalle või kasvõi pingviini kuju.
3) Põneva kujuga valguslambid
Kõige enam kasutatakse õuetingimustes kera- ja tähekujulisi valguslampe, aga need võivad imiteerida ka kelku, uiske või põdrapead. Lampe saab riputada terrassile, välikööki või õunapuude külge.
4) Leedtuledega küünlalaternad
Romantilised küünlalaternad on jõuluklassika, aga küünla asemel võiks laterna sisse panna kas leedküünlaid või puntrasse sätitud valguskette.
5) Valgusvõrgud
Valgusvõrkudega saab efektselt kaunistada põõsaid, samuti saab nende abil vormida põnevaid kujundeid või luua terrassile mõnusa valgusest ümbritsetud istumisala.
Valgustamise nipid
1) Ilmastikukindlus
Õue valgustust valides tuleks ehte välimuse kõrval kontrollida kohe ka seda, millistes tingimustes seda kasutada tohib. Paljud valgusketid, valguslambid ja valgusfiguurid on mõeldud siseruumidesse. Õue sobivad vaid niiskus- ja külmakindlad tooted, mis on reeglina ka kõrgema hinnaga. Välitingimustesse mõeldud tooteid võib kasutada toas, aga mitte vastupidi. Infot, kuhu toode sobib, leiab reeglina pakendilt. Lisaks valgusallikale endale peavad olema niiskuse- ja külmakindlad ka kõik täiendavad tarvikud, näiteks pikendusjuhe.
2) Leed või halogeen?
Leedtuled on kallimad, aga kokkuvõttes säästlikumad ja soodsamad. Leedtuled on töökindlad, nende eluiga pikk, lisaks säästavad leedid ka elektrit. Tänapäeval on leedvalgust müügil nii külmades kui soojades toonides, samuti erinevates värvides.
3) Õige paigaldus tagab valgustuse pika eluea
Valguslahenduste eluiga sõltub nende käsitsemisest ja õigest paigaldusest, eriti õues. Toas ei pea pelgama, et tuul keti lahti rebib või valguskuju naabrite aeda lennutab, aga õues võiks kõigeks valmis olla. Paigaldusel tuleb tähelepanu pöörata erinevatele võimalikele ohtudele – teravatele servadele, tuulekoridoridele ja koduloomade juurdepääsule. Tavaliselt paigutatakse keerukamad valguslahendused maja külge ja aeda aastateks, neid ei võeta ka suveks maha. Põhjus on lihtne - ehetele ei saa saatuslikuks pikk eluiga, vaid valede võtetega paigaldamine ja mahavõtmine.
4) Nutikas säästlikkus
Elektri säästmiseks võiks paigaldada õue jõuluvalgusele andurid, mis süütavad tuled pimeduse saabudes ja kustutavad hommikuvalguses.
5) Rikkalikud kompositsioonid on mõjusad
Minimalistlik trend tähendab küll mõõdukamat ja tagasihoidlikumat lähenemist, aga see ei tähenda üksikuid tulesid erinevates aia nurkades. Valgustus pääseb mõjule rikkalikes valgusansamblites, üksikud laialipillutatud elemendid ei loo tervikut. Seejuures pole põhjust muretseda kui mõni aia osa jääb sootuks valgustamata.