Hiina meditsiin otsib abi just nendest ravimtaimedest. Kas sinu koduapteegis on need olemas?

kodus.ee
Igal taimel on oma mõju meie organismile. | Shutterstock

Hiina meditsiinis on tähtis osa ravimtaimedel. Allpool on valik taimi, mis võivad aidata eriti praegusel aastaajal.

* Aedkrüsanteem (ju hua) on väga hea maksa liigsest kuumusest tekkinud silmaprobleemide leevendamiseks (punased, kuivad, turses ja valulikud silmad). Samuti maksa yang'i suurenemisest tingitud peavalu ja -ringluse korral.

* Pisarhein (yi yi ren) on igapäevamenüüs kasutatav taim, mis aitab kehal paremini hakkama saada liigse niiskusega. Lisaks tugevdab pisarhein põrna. Taime kasutatakse tursete, urineerimisraskuste, kõhulahtisuse, liigeste jäikuse ja valu korral.

* Kuivatatud mandariinikoor (chen pi) on väga hea seedimisega seotud probleemide lahendamiseks ja liigse niiskuse eemaldamiseks kehast. Taim paneb liikuma mao ja põrna seiskunud energia, mis tekitab kõhuvalu ja -pinget, puhitust ja gaase soolestikus, röhitisi, iiveldust ning oksendamist.

* Kuivatatud ingveril (gan jiang) on tugevamad sisemust soojendavad omadused kui värskel; viimane soojendab rohkem keha pealpoolset kihti. Taime kasutatakse kõhulahtisuse, kahvatu jume, jäsemete külmuse ja kroonilise valgevooluse korral.

* Kaneelikoor (rou gui) on soojendav ning mõjub siseorganite yang'i tugevdavalt. Yang'i nõrkus võib väljenduda külmakartuse ja külmade jäsemetena, alaselg võib muutuda nõrgaks. Põrna yang'i nõrkus tekitab külmatunde alakõhus, isulanguse ja kõhulahtisuse. Südame yang'i nõrkus võib tekitada nõrkust, pulsi aeglustumist ja pingetunnet rinnus.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid