Jalaseen hakkab rohkem meid kimbutama alates 20. eluaastast. Seda tekitavad seened, mida nimetatakse dermatofüütideks. Need seened on võimelised kinnituma nahale ja toituma selle sarvainest. Peamiseks haigustekitajaks on dermatofüüt Trichophyton rubrum ehk punane karvaseen. Nakkus levib inimeselt inimesele, mistõttu on hügieen võtmetähtsusega.
Eriti suur risk saada jalaseen on just ühiskäidavates ruumides, kus on palju inimesi ja nende seas ka jalaseene põdejaid. Seeneeoseid leidub soojal ja niiskel põrandal veekeskustes, duširuumides, saunades jm. Nakatumine sõltub meie organismi üldisest immuunsusest ning naha tervisest. Täpset põhjust, miks mõni inimene nakatub ja teine mitte, ei ole aga tuvastatud.
Pärast üldkasutatavate pesuruumide kasutamist tasub
- jalgu desinfitseerida apteegi käsimüügis olevate vahenditega
- lisaks tasub jalad ka ennetavate vahenditega üle pihustad
Kui nakatumine on juba toimunud, siis on selle vastu võitlemiseks töötatud välja meditsiinilised tooted, nagu Mycosan geel. See leevendab sügelust ja jahutab nahka. See loob seenhaigusele sobimatu elukeskkonna ning pakub lisaks mentooliga meeldivat jahutust. (vaata lähemalt)
Panime ka ende jalgade heaolu proovile. Toimetus leidis neli aktiivset inimest, kes katsetasid erinevates tingimustes Mycosan jalaspreid. See on mõeldud jalaseente ennetamiseks, kuigi teataval määral ka ravib (spetsiaalselt raviks on mõeldud Mycosani geel).
Testija1:
Kuna minu laps teeb sporti ja on paljaste jalgadega matil, siis kindlasti enne trenni pihustan tema jalad kaitsva vahendiga üle. Võtan selle pihusti alati kaasa ka spaa külastustel. Samuti plaanin hakata suvisel hooajal enne randa minekut pere jalgu kaitsma seennakkuse eest. Lasin vahendit ka meie pere jalatsite sisse.
Testija 2:
Duši alt tulles lasin oma jalad korralikult Mycosani jalaspreiga üle. Jalad hakkasid peale seda mõnusalt õhetama. Oli parem ja värskem tunne küll. Kui ma olen nädal aega jalaspreid kasutanud, siis tundub, et mu jalanahk on pehmem, ei ole enam nii kare. Ja samuti meeldib teadmine, et mul on „puhtad“ ja terved jalad.
Testija 3:
Olen Mycosan jalaspreid nädal aega kasutanud ja mulle väga meeldib! Igal õhtul regulaarselt pesust tulles olen pihustanud oma jalad spreiga üle. Annab kohese värske ja kergelt õhetava tunde. Sprei imendub väga hästi naha sisse ega kleepu.
Veel olen pihustanud spreid ka jalatsite sisse, et ebameeldivat lõhna likvideerida. Toimib küll! Sest kui päev läbi kontoris olles on jalas kunstnahast jalatsid, siis õhtul on ebameeldiv lõhn juures nii jalgadel, kui ka jalatsitel. Nüüd nädal aega seda olnud enam ei ole. Sprei toimib täielikult 12 tundi ja teeb oma tööd.
Testija 4:
Jalaspreid olen jõudnud paar korda kasutada, kui olen ujumas käinud. Väga mõnus vahend, millega peale ujumist oma jalad üle lasta. Pudel on väga hea suurusega, mugav käekotis või spordikotis kaasas kanda. Kuna olen tihe ujulate külastaja, siis olen seal päris tihti saanud varvaste vahele mingi punetava ekseemi, mis sügelema hakkab. Nüüd jalaspreid kasutades on kindlustunne olemas, et mingi jama mu varvaste vahele külge ei hakka. Igati tänuväärt toode!
Olgu öeldud, et Mycosani sprei on meeldivalt jahutav ning värskendust pakkuv. Seda tasub kasutada, kui külastada ujulaid või teisi seelaadseid ühiskasutatavaid ruume. Samas tasub sellele lisakaitsele mõelda ka soojamaareisile minnes.
Kui jalaseen on juba küljes, siis tuleks esmalt saada abi Mycosan geelist.
Mycosan tooteid leiate lähimast apteegist (otsi Mycosani ravimiinfo.ee)