Kuidas valida vastupidav ja soe kasvuhoone? Taimemajad on muutunud üha targemaks

Kristjan Arunurm
TM Kodu&Ehitus
Kui kasvuhoonet veel pole või on väga vana, siis on just õige aeg mõelda uue soetamisele. | Shutterstock

Kevad läheneb ja kelle pole veel kasvumaja, siis aeg oleks sellele mõelda. Müügil on nii terasprofiilist, nelikanttorust kui puitraamiga, nii klaas-, kile- kui kihtplastikkattega kasvumaju. Aga milline on aiapidajale piisavalt hea ja vastupidav valik?

 

Aia Ala OÜ juht Raivo Siimon soovitab kihtplastikust kasvuhooneid: "Eestis tundub see võibolla iseenesest mõistetav, aga näiteks Rootsis moodustavad endiselt lõviosa müügist klaasist kasvuhooned. Kihtplastiku eelised on turvalisus ja vastupidavus, poole parem ja ühtlasem soojapidavus kui klaasil ja seega pikem kasvuhooaeg."

Prime Line OÜ esindaja Artjom Shapenkov nendib, et pakkujaid on palju ja mudelite valik mitmekesine – see muudab valiku tegemise keeruliseks. Kihtplastiku puhul soovitab ta veenduda, et tegu on Lääne-Euroopa toodetega: "Need tehased on pika tegutsemisajalooga, mis annab kvaliteedi osas suure konkurentsieelise. Meie julge soovitus on kaubamärgid Makrolon ja Lexan. Reeglina kuulub komplekti 4 mm paksune kihtplastik, mis on piisav paksus standardse kasvuhoone jaoks. Paljud küsivad ka 6 mm kihtplastikuga komplekte, mis on kallimad ja tugevamad, samuti parema soojapidavusega. Kui aga pole plaanis kasvuhoonet kütta, see ei paikne orus, kus on öökülmaoht suurem, ja karkassi ülesehitus lubab, sobib 4 mm kihtplastik väga hästi. Kasvuhoone on siiski maja taimedele ja seda ei tasuks segi ajada talveaiaga ning selle eest üle maksta. Vajadusel võime muidugi ka eritellimusel kasvuhoone valmistada."

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid