Üheks selle perioodi helgeks küljeks oli rohkema aja pühendamine oma lähedastele. Seda nii pereringis kui ka nendega, kellega kunagi on hästi klappinud, ent varasemas kiires elutempos pole leidnud aega nendega lihtsalt jutustada.
Lisaks selgus, et teiseks päikselisemaks pooleks tärkas eriolukorras olnud kaaskannatajatel suurem huvi oma koduaiaga toimetada. Selle tendentsi tunnistajateks olid nii Makita tööriistade maaletooja, kui selgusid ettevõtte aiatööriistade müügitulemused, kui ka Vääna Puukool, kelle taimede vastu hakkasid ostjad ootamatult suurt huvi tundma. Et kõik rohenäppude soovid saaksid täidetud, tekkis Vääna Puukooli taimedega toimetaval perel vajadus oma tööriistaparki laiendada.
Vääna Puukooli ja Makita ühisosa leiti just eelmainitud situatsioonist „Armas sõber, kuidas läheb? Pole ammu rääkinud!“.
Demo tööriistabussiga Vääna Puukooli
Laagri alevikus asuva Makita Eesti lao, hooldusteeninduse ja kontorihoonete ees võib märgata Demo kirjaga sõidukeid. Tõstsime ühte neist valiku Makita aiatööriistu ja sõitsime Tallinna lähedal asuvasse Vääna. Võtsime kaasa seadmeid, mida arvasime puukooli perel vaja minevat, ning jätsime pärast põhjalikku juhendamist need neile üheks nädalaks kasutada. Nädala pärast saime kuldaväärt tagasisidet, millised neist osutusid asendamatuteks abilisteks ja millised siiski ei sobinud nende töö iseloomuga.
Alustame nendest, mis end ei õigustanud, ja rohkem nendel siis ei peatukski. Mati ja Indreku arvates akutoitel liikuv aiakäru jäi liiga aeglaseks, kuna transporditavad taimed on kerged, vahemaad lühikesed, peenarde vahed kitsad ja tavalise plekist käruga saavad tööd kiiremini tehtud. Samuti ei sobinud ettevõttele, kus samal ajal on tööhoos paljud töötjad, aiamultitööriist, mille ühe mootori külge saab vastavalt vajadusele erinevaid tarvikuid panna. Igale töötajale oleks tööaja jooksul vaja siiski eraldi seadet.
Millised Makita seadmed said Vääna Puukooli uuteks abilisteks?
Mehed hindasid akukettsae DUC254C eeliseid varem kasutuses olnud sae ees. Aini esimene kommentaar oli, et ei mürise ega haise kütuse järele. Naised tõid esile, et saag on väga kergekaaluline ja sellega on hea manööverdada ka suurel kiirusel. Kiirus oli muljetavaldav, samuti see, et jämedate või kõvemate okste saagimisel sai sisse lülitada võimendamiserežiimi.
Makita täiendab, et saag on just arboristide lemmik, kuna taeva ja maa vahel puude okstel toimetades on võimalik ühe käega end kindlalt kinni hoida ja teisega samal ajal tööd teha. Tänu sobivale latile ja ketile on saag väga edukalt ka kujundlõikusteks kasutatav. Harjavaba mootor tagab võimsale mootorile kergema kaalu ja hääletuma tööheli.
Ingrid kiitis õhinaga akuoksakääre DUP362Z, kui võrdles mehaanilist ja akutoitel ise naksutavat seadet. „On olnud aegu, kui mitu tööpäeva järjest on tulnud lõigata põllul hekipuude rivi läbi. Kui aastaid siin töötad, siis mõjub isegi heade kääride kasutamine lihastele ja käsi lööb krampi.“
Makita akutrimmerid DUR188LZ ja DUR189Z läksid samuti kaubaks. „Mõlemad on kerged ja mugavad,“ sõnas Urmi. „Väiksema ostsime puukooli, sest üks trimmer, mis töötab vedelküttega, on meil meeste tööriistaks ja peamiselt põllul kasutuses, ent naistele on vaja just sellist kerget seadet, millega vagude vahesid trimmerdada,“ rääkis ta ning lisas „Naiste tagasiside oli ülihea! Trimmeriga saab täpselt manööverdada, seda on lihtne käivitada ja ka akusid laadida on hõlbus. Suurema aga ostsin endale koju, sest mul on kodus pikad mehed, kelle ülesandeks on oma koduaia muru eest hoolitseda.“
Lisame, et Urmi töö on igapäevaselt klientide teenindamine müügis, kuid sõltuvalt olukorrast läheb temagi oma kolleegidele hea meelega appi, kuna tal on Räpina Aianduskooli maastikuehituse haridus ehk haljastaja kutse.
„Samuti meeldis meile hekilõikuri DUM604ZX juures, et see on käepärane ja kerge ning sellega saab pikalt tööd järjest teha. Naisterahvale väga hea. Varem olid meil vedelkütusega hekilõikurid ja need olid väga rasked. Nendega tegid veidi tööd ja kohe tuli puhata, aga sellega saab siristada mitusada meetrit järjest,“ oli Urmi rahul.
Seadmete näitajad
* Töötavad 18V Li-Ioni akudega. Makital on tänaseks üle 300 seadme, millele kohaldub sama aku.
* Akude laadimiseaeg keskmiselt 45 minutit.
* Kui seade on BL-tähisega tähendab, et tegu on harjavaba mootoriga. Mootor, mis võimaldab suuremat jõudlust, kergemat kaalu ja pikemat tööaega.
Seadmete kaalud
Akukettsaag DUC254C – kaal 2,9–3,3 kg
Akuoksakäärid DUP362Z – kaal 0,8 kg
Akutrimmer DUR188LZ – kaal 3,7–3,9 kg
Akutrimmer DUR189Z – kaal 3,0–3,3 kg
Akuhekilõikur DUM604ZX- kaal 1,4-1,8 kg
Leia Makita kodulehelt „Aiatehnika 2020“ kataloog.
Ettevõtetel ja ka sõpruskondadel on võimalik otse maaletooja poole pöördudes küsida aiatööriistade ostu osas nõu või kutsuda Demo buss, et enne ostu soetatav toode järele proovida.
Tel. +372 5345 6066