Lase õhul liikuda
Ilmselgelt tasub palavat tuba enne magamaminekut tuulutada. Abi on ka sellest, kui jätame magamistoa ukse ööseks lahti või vähemalt praokile— seda saab teha muidugi juhul, kui teised pereliikmed une ajal mööda maja ringi ei toimeta. Kes magab baldahhiinvoodis, võiks palaval ajal voodilt kardinad eemaldada— nii pääseb õhk paremini ringi liikuma. Päevasel ajal hoia magamistoa aknal ruloo või kardinad ees – nii ei küta päike ruumi üle.
Kanna sobivaid ööriideid
Väldi kunstlikust materjalist öösärke ja pidžaamasid. Naturaalsed kangad, näiteks puuvill ja bambustekstiil imevad higi endasse ning lasevad nahal hingata. Seetõttu on õigesti valitud ööriided isegi parem valik kui üldse ilma riieteta magamine. Mõnusad ööriided on lohvakad, mitte ei liibu keha vastu. Ka voodipesu võiks olla naturaalsest tekstiilist – õigesti valitud voodiriided võivad olemise palju mõnusamaks teha.
Külm vesi aitab
Külm dušš enne magamaminekut jahutab kogu keha. Samuti on abi sellest, kui joome enne uinumist jahedat vett. Klaas veega võiks ka öösel voodi kõrval olla.
Hilistel õhtutundidel tuleks vältida toekamat einet ning alkoholi tarvitamist – liialt täis kõhuga on raskem magama jääda, alkohol viib kehast ka vedeliku välja.
Ekstreemsemad võtted
Kui uinuda on ikka raske, võta oma padjapüür, paki see korralikult kilekotti (näiteks suuremasse Minigrip- kotikesse) ja tõsta mõneks ajaks sügavkülma. Enne uinumist pane püür taas padja ümber— nii on padi uinumise ajal mõnus jahe. Soovi ja võimaluse korral võid nii maha jahutada ka tekipüüri.
Kõige palavamatel suveöödel võid madratsi kasvõi põrandale tõsta— põranda lähedal on õhk kõige jahedam. Ajutiselt on selline võte abiks, kui aga magamistoas on liialt palav aastaringselt, tuleks leida mõni jätkusuutlikum lahendus. Hangi magamistuppa konditsioneer või sobiv madrats— poodides on saadaval spetsiaalseid madratseid, mis hoiavad kuumuse kehast eemal.
Allikas: www.idealhome.com