Vannitoapoodides ja ehituskauplustes on müügil standardsuuruses dušikabiinid ja -nurgad, tavaliselt 80 x 80, 90 x 90, või 79 x 90 suurused ja 200- 220 cm kõrgused. Internetist otsides leiame ka suuremaid variante. Kui aga soovitud mudel tuleb spetsiaalselt Eestisse tellida, võib arve tulla üsnagi krõbe.
Dušikabiini valikul tuleb arvestada põranda kaldega. Kabiinil peavad olema reguleeritavad jalad, reguleerimisvaru peaks keskmises vannitoas olema umbes 20 mm. Põrandatrapi asukoht ja põranda kalle tuleb mõõta enne, kui dušikabiin ära ostetakse.
Sobivad materjalid tagavad kvaliteedi
Halvemal juhul on dušikabiin üks nagisev ja krigisev kast, mille põhi jalge all nõtkub. Dušialuse kvaliteedile tuleks kaupluses kindlasti tähelepanu pöörata. Dušialuseid toodetakse nii sanitaarakrüülist kui valumarmorist. Odavaimad plastalused vetruvad jalge all ega kujuta endast ülejäänud dušikabiinile kuigivõrd stabiilset alust. Valumarmorist valmistatud dušipõhi on kallim, ent heale dušikabiinile kohane, tugev ja vastupidav alus.
Kvaliteetse dušikabiini seinad ja uks on valmistatud karastatud klaasist, mis on ajatu ja tugev materjal. See peab normaalsele kasutamisele edukalt vastu. Kui siiski juhtub, et klaasi tabab kõvem löök, puruneb klaas väikesteks ümarate servadega tükkideks.
Kabiini klaasipindu on küll lihtne puhastada, kuid paraku koguneb mustust ja pesuainejääke ka dušikabiini pragudesse. Seetõttu tasub hankida dušikabiin, kus oleks võimalikult palju siledat pinda.
Valides kaupluses dušikabiini, tasub näidiskabiinide uksi katseks korduvalt kinni- lahti lükata. Kui igapäevaselt kasutatav dušiuks liigub halvasti, hakkab see kasutajat pikapeale ärritama. Ratasetel uksi on mugavam kasutada kui ainult siinidel liikuvaid uksi.
Mõeldes tulevikule
Tänapäeval kavandatakse pesuruume sageli pikemas perspektiivis, arvestades kasutusmugavusega ka selle kandi pealt, et peres võivad olla lapsed ja lemmikloomad. Arvesse tasub võtta ka seda, et elanikud vananevad ja nende liikumine võib tulevikus olla raskendatud.
Varasemast rohkem pööratakse tähelepanu ka ruumide sisekliimale ning niiskusprobleemide ennetamisele. Sellega seoses huvitab inimesi, kas dušikabiinid peaksid olema üleni suletud või mitte. Saada on mõlemaid variante – nii pealt avatud kui ka katusega kabiine.
Paljud asjatundjad on arvamusel, et dušikabiin ei tohi olla suletud, sest niiskus tuleb ruumist võimalikult kiiresti eemaldada. Suletud dušikabiinist võib jääda ekslik mulje, nagu oleks niiskuse liikumine kontrolli all. Tegelikult ei kao niiskus umbsest kabiinist kusagile, ukse veidi irvakile jätmisest pole kasu. Niiskus tuleb kabiinist ja ruumist eemaldada, sest niiske koht on vetikatele ja hallitusseentele sobivaks elukeskkonnaks. Selleks peab vannitoas olema piisavalt tõhus äratõmme.
On tavaline, et sanitaarsilikoon peab vastu kõigest 4-5 aastat, seda on aga üsna lihtne ise välja vahetada. Enne dušikabiini ostmist tuleks aga uurida, kui lihtne on kabiini varuosi hankida ja kui vandele mudelitele esindaja neid tellida kavatseb. Kvaliteetsete toodete edasimüüjatel on erinevaid tihendeid, klaase, raame ja muud vajalikku.
Esteetikasõpradele pakutakse erinevate toonide ja mustritega, muuhulgas digitaalselt trükitud mustritega dušikabiine ja -seinu. Valgete profiilide kõrval leidub poodides ka värvilisi profiile. Viimasel ajal on suureks trendiks olnud musta värvi profiilide eelistamine klassikalisele valgele.