Nipid, kuidas oma päkad korras hoida

kodus.ee
Kasuta hooldavaid tooteid alati puhtal ja korralikult kuivatatud nahapinnal. | Shutterstock

Millegipärast pöörame oma jalgadele tähelepanu üsna viimases järjekorras. Nii võib aga päkkade olukord ühel hetkel üsna hull olla. Muuda jalgade hooldus regulaarseks.

1. Pehmenda

Leota jalgu 10–15 minutit ja seejärel eemalda paksenenud nahk näiteks pimsskiviga – muuda see tegevus harjumuseks. Orgaanilised niisutavad jalakoorijad, nagu purustatud viljakivid, suhkur ja kohv aitavad samuti eemaldada surnud nahka. 
Peale koorimist kasuta hästiniisutavat kreemi, mis sisaldab shea- või kakaovõid. Proovi ka kreeme, mis sisaldavad salitsüülhapet või uuread, need on tugeva toimega ja pehmendavad karmi nahka.

2. Niisuta

Kui kannad on väga kuivad ja pragunenud, külasta nahaarsti. Kui asi ei ole nii hull, siis proovi kanna- ja päkapatju, need ennetavad paksendite tekkimist. 
Peale koorimist kasuta tugevaid niisutajaid. Vaata kreeme, mis sisaldavad vaseliini või piimhapet. Piimhape koorib nahalt surnud rakud, kiirendab rakkude uuenemist ja juhib niiskusse naha sisse.

3. Enneta seenhaigusi

Muretse omale igapäevaseks kasutamiseks jalapulber või -sprei, mis on higistamisvastase ja antibakteriaalse toimega. Kui jalad on väga kuivad, vali kreem. 
Kasuta tooteid alati puhtal ja korralikult kuivatatud nahapinnal – pimedates ja niisketes tingimustes on seenhaigustel väga soodne “õitseda”. Seega pese jalgu tihti ja kuivata korralikult, eriti varvaste vahelt. Kanna alati puhtaid sokke ja sünteetiliste materjalide puhul on soovitatav neid päeva jooksul vahetada.

Nipp! Valmista jalavann mustast teest, see sisaldab parkhapet, mis on loomulik antibakteriaalne aine ja vähendab võimalust saada seenhaigust.

Nipp! Pikalt seistes jalad väsivad. Sisetallad muudavad olukorra mugavamaks. Vali sellised, mis on alt plastikust, see hoiab need tugevad ja vormis.

4. Ära unusta varbaküüsi

Armastad pediküüri? Kohmakas korrastamine võib viia küünte sissekasvamiseni. Eelista küünenahkade õrna tagasilükkamist nende lõikamisele, kuna viimane võib põhjustada põletikke. 
Küünte lõikamiseks vali kaarja otsaga tangid. Vanusega muutuvad küüned hapramaks ja kuivemaks ning paljud küünelakid ja lakieemaldajad soodustavad seda. Vali formaldehüüdi-, tolueeni- ja dibutüülftalaadivabad lakid ning eemaldajad, mis ei sisalda alkoholi ega atsetooni. Kasuta ka E-vitamiini sisaldavat küünenahakreemi ja kanna seda küünenahkadele ning üle terve küünepinna.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid