Kapid välja!
Magamistoa voodi all või esikukappides asuvad "laopinnad", kust midagi üles ei leia, kui midagi konkreetset vaja on, ei mõju just kõige paremini organiseeritud ärapaigutatusena. Kappe kodus justkui oleks, aga ruumi on neis ikka vähe... Ehk tasub siis läbi mõelda, kas kapp, mille riputuspuu alune suurelt jaolt õhku täis ning laepealne ratsionaalselt kasutamata, oleks mõistlik asendada sisseehitatud garderoobikapina, mis tarvitab ära iga ruutsentimeetri seina ja ukse vahel ja mille sisu on konstrueeritud vastavalt vajadustele, mitte standardtoodanguna.
Vahel aitab ka olemasoleva kapi sisus pisikestest, kuid olulistest muudatustest: näiteks asendada tavariiulid korvriiulitega, mis on soodne ja tõhus asjade paigutamise viis. Kui kapiuste lahti tegemiseks ruumi napib ja sedasi tundub keeruline asju kätte saada, pane ette liuguksed või odavama variandina paneelkardinad.
Liuguste võimalik suurus ja kuju
Liugukse optimaalne laius on umbes meeter. Seega on näiteks 4 meetri laiusele garderoobile soovitav paigaldada neli liugust, ehkki tugevamate profiilidega saab teha ka kuni pooleteist meetri laiusi uksi. Rohkemate ja kitsamate ustega, mis liiguvad üksteise taha, saab aga kapi korraga avada laiemalt kui laiade uste puhul.
Kõrgustest: spetsiaalsete profiilide ja rullikutega, mis kannavad suuremaid koormusi, saab ilusti käima ka 3 meetri kõrguseid liuguksed.
Ebastandardsete, näiteks kaldlae aluste liuguste tellimisel tuleb arvestada, et liugukse ülemine profiil peab olema vähemalt 40% ulatuses kaldeta, sest kui sirge osa jääb liiga väikeseks, muutub uks ebastabiilseks.
Aga kui põrand on kaldu? Veidi loodist väljas põranda puhul, mis paneb liuguksed iseeneslikult liuglema, on abiks liugukse asendifiksaatorid.