Aknahooldusvahendid akna hoolduseks
Alustame aknahooldusest. Iga korralik perenaine teab, et aastas peaks vähemalt kaks korda aknaid pesema – talvehooaja alguses ja lõpus, sügisel ja kevadel. Ehkki aknaklaaside pesemisel käiakse niiske lapiga üle ka raamid, siis tegelikuses jääb sellest väheks. Hooldust vajavad nii plastraamid, akende sulused ja isegi tihendid. Nende korraliseks hoolduseks on saadaval spetsiaalsed vahendid, mis aitavad akende kasutustsüklit pikemaks teha. Nii näiteks aitab hooldus hoida tihendite elastsust ning takistab nende kleepumist profiilile ja talvist külmumist.
Väldi tuuletõmbusest akna/ukse kinnipaiskamist
Puhas ja hästiavanev aken rõõmustab elanikke, lastes tuppa suvesoojust ja värsket õhku. Ometi kaasnevad lahtise aknaga ka ohud, eriti peredes, kus on väikesed lapsed või koduloomad. Juhuslik tuuletõmbus võib purustada liiga hoogsalt avaneva või sulguva akna klaasi. Akent aitab kindlalt paigal hoida soodne ja kvaliteetne fiksaator, mille saab paigaldada lihtsalt, ilma spetsialisti abita. Korralik fiksaator aitab aknal püsida soovitud asendis, jäädes sealjuures ise silmale märkamatuks. Fiksaator sobib suurepäraselt kasutada ka rõdu- või terrassiuksega.
Sääsed olgu õues!
Peale värske õhu ja suvesooja võivad avatud aknast tuppa tungida ka soovimatud külalised – putukad ning õhus lendlevad allergeenid. Ka sellistele probleemidele on olemas tõhusad ja innovaatilised lahendused. Näiteks on Transpatec putukavõrk praktiliselt nähtamatu nii toast kui õuest vaadates tänu patenteeritud kõrgtehnoloogilise kiule. Lisaks on selle õhu läbilaskvus umbes 140% parem kui harilikul putukavõrgul. Hoolimata oma läbipaistvusest on putukavõrk ka hea ilmastiku- ja rebenemiskindlusega. Transpatec putukavõrk sobib võrdselt hästi nii akendele kui ustele.
Las kevad tuleb, oleme allergia eest paremini kaitstud
Juhul, kui peres on allergik, siis võib avatud aknast saada tõsine probleemiallikas. Et tavalised putukavõrgud kahjuks mikroskoopilisi allergeene õhust kinni ei püüa, siis on siin lahenduseks Polltec õietolmuvõrk allergikutele. Polltec peab kinni umbes 88% heintaimede, 84% kase ja 76% korvõieliste õietolmust, kuid sellele lisaks annavad ligi kolm korda parema õhuläbilaskvuse kui harilikud allergiavõrgud. Mõistagi hoiab selline võrk eemal ka kõikvõimalikud putukad.
Päikesevari katuseakendele
Mõnikord aga tahaks ka suvepäikesest puhata. Kui tavalise akna puhul me tõmbame lihtsalt ette kardina, siis katuseakna puhul see nii lihtsalt ei käi. Juhul, kui on paigaldatud kvaliteetsed ROTO katuseaknad, siis pole probleemi – pimendav ZRV siseruloo varjab ka kõige lõõmavama päikesepaiste.
Juhul aga kui ainult palavus kipub liiga tegema, siis on abiks väline ZAR päikesevari, mis ei lase umbes 70%-il soojuskiirgusest aknaklaasini jõuda. Küll aga jõuab tuppa ohtralt mittepimestavat päevavalgust. Maksimaalse tulemuse saavutamiseks võib kombineerida siserulood koos päikesevarjuga – nii püsivad ruumid maksimaalselt hämarad ja jahedad, mis suvepalavuses tõeliseks õnnistuseks võib osutuda.
Vahel on vaja aknad nö tõsisemalt ette võtta. Olgu siis käsil suurem hooldus, remont või koguni uute akende paigaldamine - kõigeks selleks leiab sobivad vahendid VBH Estonia veebipoest vbh24.ee.
Ülaltoodud nutikatele toodetele lisaks leiab vbh24.ee veebipoe avarustest nii aknalaudu ja -linke, tihendeid akendele ning ustele, ventilatsiooniklappe akendele, vahendeid akende paigaldamiseks, klaasimiseks ning muidugi kõrgkvaliteetseid Roto katuseaknaid. Lisaks akendele pakub vbh24.ee veel palju põnevaid ning sh eksklusiivseid lahendusi ustele, katusele, kööki ja vannituppa.