1. “Surnud” käsi
Kui su käsi ühes asendis olles “ära sureb”, kiiguta pead küljelt küljele. See aitab vähem kui minutiga valutult torkivast tundest vabaneda. Surisev käsi on tihti põhjustatud survest kaelanärvidele ja kaelalihaste lõdvestamine aitab sellest vabaneda.
2. Pisted
Ilmselt hingad ka sina jooksu ajal välja just siis, kui su parem jalg puudutab maapinda. See lisab survet maksale (see asub samuti paremal pool), mis seejärel sikutab sinu vahelihast ja tekibki tüütu (ja valus) pistehoog. Lahendus: hinga välja siis, kui su vasak jalg puudutab maapinda.
3. Hambavalu
Kui hammas valutab, hõõru jääkuubikut vastu oma käe tagaküljel asuvat piirkonda pöidla ja nimetissõrme vahel. See alandab valutunnet kuni 50%, sest just sealt läbi jooksvad närvid stimuleerivad seda kohta ajus, mis blokeerib valusignaalid näost ja kätest.
4. Sinikatest lahti
Planeerisid täna õhtul miniseelikut kanda, aga su jala peal on tohutu sinikas? Niisuta vatitupsu valge äädikaga ja suru sellega tund aega õrnalt sinika peale. Äädikas aitab vabaneda sinakast värvusest ja kiirendada paranemisprotsessi.
5. Kilod, millest on raske vabaneda
Kiirenda kaalukaotust oma keha üllatades. Sinu lihased harjuvad su tavapärase treeningrutiiniga üsna kiirelt, mistõttu muuda seda vähemalt iga kuue nädala tagant, Esita oma kehale väljakutse.
6. Mäluprobleemid
Kui pead homme inimeste ees kõnet pidama, korda see peas enne magamaminekut üle. Mälu tugevdamine toimub just magamise ajal, mistõttu kõik, mida loed vahetult enne magama jäämist, kinnistub paremini sinu pikaajalisse mällu.
7. Halb kuulmine
Lärmakal peol pead palju vaeva nägema, et oma kaaslase juttu kuulda? Kalluta end tema poole parema kõrvaga – sellel on parem kuulmine kui vasakul. Samas, kui üritad aru saada, mis laul taustaks mängib, keera just vasak kõrv kõlari poole. Vasak kõrv kuuleb paremini muusikat. Nii on vähemalt teadlased arvanud.
8. Brain freeze!
Liiga palju jäätist ja isegi selle kõige kogenenuma külma maiuse nautija aju “jäätub” ära. Paranda olukorda, surudes oma keelt suulakke ja kattes sellega võimalikult laialdase ala. Seejärel lõõgastu.
9. Nõrgad kõhulihased
Pane silmad kinni. Ära piilu! Treeningpalli peal kinniste silmadega kõhulihase harjutuste tegemine pakub lisakoormust. Sul puudub keskendumispunkt, mistõttu su kerelihased peavad tasakaalu hoidmiseks ekstra vaeva nägema.
10. Krambid
Miski ei riku trennijärgset mõnutunnet kiiremini kui tõsine lihaskramp. Õnneks on sellele lihtne – aga veidi kummaline – lahendus. Haara külmkapist hapukurgipurk ja võta lonks purgis olevat vedelikku samal ajal sügavalt hingates. Kõlab veidralt, aga soolase vee kombinatsioon kõrge happesisaldusega aitab krambist kiiresti vabaneda. Pealegi on see parem, kui valu käes piinelda, või mis? Lihtsalt joo hiljem ka vett, et su keha ei kuivaks.
11. Kiiresti kõõma vähemaks
Avastasid õlgadelt valgeid helbeid? Vabane kõõmast, masseerides paar minutit oma peanahka, see aitab rasul vabaneda. Seejärel lase pea rippu ja raputa juukseid, et lahtistest helvestest vabaneda.
12. Ummistunud poorid
Naudi mee antibakteriaalseid omadusi ja määri seda enne magamaminekut pisut punetavatele vistrikele. Ära unusta plaastrit, et voodilinad kleepuma ei kipuks.
13. Ärevus
Aeglusta pulssi, puhudes õhku vastu pöialt – pöidlaotsast tunnetad oma pulssi. Kui suudad selle maha rahustada, rahustad efektiivselt ka oma südant.
14. Raske ärgata
Hommikuinimeseks muutumine on lihtsam, kui arvata oskad. Ärka järk-järgult üha varem ja varem, kuni avastad, et varahommikusse trenni jõudmine polegi enam keeruline.