Kokos järgib kindlalt põhimõtet - ühtegi tootesse ei lisa vett, sest ainult niiviisi on võimalik valmistada kõige puhtamat ja säilitusainetevaba toodet. Eelistatakse toorainet, mille puhul tootmisviis ja tootja on teada ning eelkõige püütakse kasutusse võtta just Eestis toodetud tooraineid. Kokos tahab oma tegevusega maha jätta võimalikult väikse ökoloogilise jalajälje.
Kuidas meeldisid Kokose tooted testijatele?
Näo- ja huulekaitse
On mõnusalt pehme ja õnnestunud toode. Astelpajuõli toimib pehmendavalt ja huuli kaitsvalt. Eriti just nüüd, kui on palavad ilmad, siis olen huuli korduvalt selle huulekaitsmega turgutanud. Päevas kannan huultele ikka kohe mitu korda, seda hea on tunda, kui mul pehmed „musihuuled“ on.
Veel toimib see pulk ka väga hea näokaitsena, eriti kui soojal suvepäeval näiteks nina päikesest ära põletad. Päike oli mõnusalt nina punaseks teinud ja siis panin seda pulka peale. Mõne tunni pärast oli punane õhetus kadunud. Olen ka ise üllatunud, sest poleks seda uskunud.
Seega mõnus pisike toode alati käekotis kaasas kanda ja vajadusel huuli või nägu turgutada. Jällegi väga positiivne, et pole tegemist plast topsiga vaid on papp. Kindel toode, mis randa kaasa võtta!
Kokose valikus on kaks erinevat suurust ja erinevas pakendis deodoranti: 90 g papp-pakendis ja 17 g plast-pakendis (mugav kaasas kanda) tooted. Kodus.ee katsetas väikest deodoranti.
On rõõm peale kanda deodoranti, mis on 100% looduslik. On hea teada, et Kokos deodorant ei sisalda alumiiniumi ega ka alumiiniumsoolasid. Sest nagu me kõik teame, siis alumiinium on meie kehale väga mürgine. Ja otse kaenala alla deodoranti pannes imendub see koheselt meie vereringesse.
Natuke naljakas on lugeda koostist, milleks on söögisooda ja kartulitärklis. Aga bergamont-laimi deodorant on väga hea, värskendava lõhnaga. Kaenla alla on väga kerge kanda, libiseb kenasti ja jätab õhukese kaitsva kihi nahale. Kaenlaalused higistavad ikka, sest inimene peabki higistama, kuid higi ei hakka haisema – see on tähtis. Tähtis on veel see, et tooted on sees papp-ümbrises – seega on ka keskkonnasõbralik.
Esmalt kohe väga mõnusa lõhnaga. Hästi mugav väike pakend. Väga hea toode, ei kipita peale kandmisel. Väga tõhusalt eemaldab higilõhna. Mitte kordagi pikkade kuumade päevade jooksul polnud higilõhnaga probleeme. Minu meelest higistasin ka vähem kaenla alt.
Nahk jäi tänu kakaovõi ja sheavõi pehmendavale toimele hästi mõnus.
Muide, neid deodorante ei maksa jätta päikese kätte, sest siis muutuvad tooted liiga pehmeks.
Jogurtišampoon ženženi ja põldosjaga
Et hakata pead pesema, siis tuleb seda planeerima hakata. Ütlen ausalt, et ei ole mitte kunagi varem oma pead pesnud nii, et tuleb endal šampoon kokku eelnevalt segada. Kõlab ju põnevalt! Kuna mul on keemiliselt värvitud hästi kuivad juuksed, siis kaussi panin 2 kuhjaga teelusikatäit šampooni pulbrit. Peale valasin sörts kuuma vett ja kukkusin segama. Lasin seista umbes 15 minutit.
Segu peab minema umbes hapukoore taoliseks massiks. Peas olles vahutas shampoon hästi aga välja loputamisel tekkis probleem. Nimelt ei taha šampoon väga juustest välja tulla, juuksed tahavad takuseks jääda. Arvan, et kuna mul on keemiliselt töödeldud juuksed, siis sellepärast need takuseks mul ka jäid.
Jogurtišampoon rosmariini-nõgesega
Proovisime šampooni koos tütrega. Soovitatud on võtta 1-1,5 tl pulbrit ja segada see paari-kolme sl kuuma veega, aga kui on paksemad juuksed, siis kulub kindlasti 3 tl ja kuuma vett tuleks panna vbl vaid 1 sl, muidu läheb segu liiga vedelaks. Ka nii tuli segu pigem vedel kui pasta.
Esialgu tundus, et kõvad seebitükid ei lahustu hästi, aga tegelikut ei olnud sellega muret ja pead pestes ei olnud enam mingeid tükke sõrme all tunda.
Ka oli esimene hirm, et ilma palsamita ei õnnestu juukseid kammitavaks saada. Aga tulemus oli üllatavalt hea, juuksed puhtad, aga mitte lenduvad. Korralik loputamine parandas kammitavust. Nooremal katsetajal on pigem rasususele kalduv peanahk, aga ka tema pea sai hästi puhtaks ja on püsinud puhas tavalisest kauem. Ka mina ei kurda. Eriti mõnus saunas kasutamiseks. Õrn ja looduslähedane lõhn on mõnus - vat maal saunas kohe ei taha neid kangeid parfüüme. Ei kipu värskest kasevihast üle domineerima, meeldiv.
Videosid saad vaadata SIIT.
Šampoonid vali SIIT.
Aloe vera juuksepalsam brokoliõliga
Kuna mul on keemiliselt värvitud ja hästi kuivad juuksed, siis proovisin esmalt juuksemaski teha. Purgikaant keerates tuli esmalt ninna rosmariiniõli lõhn. Rosmariiniõli on palsamisse lisatud just loodusliku säilitajana. Pähe panin palsamit ikka hästi palju, sest vaja oli ju kuivi juukseid hästi niisutada. Peas hoidsin umbes 30 minutit ja siis pesin ära.
Minul see palsam esimese korraga peast väga hästi maha ei tulnud. Tuli ikka šampooniga pärast 2 korda pesta ja siis sain pea puhtaks. Jah, tegemist on tootega, mille sisse on pandud erinevad õlid nagu kookosõli, brokoliseemneõli, kanepiseemneõli. Peale pesemist olid juuksed pehmed ja siidised, eks õlid tegid oma efektiivse töö ikka ära. Balsamit ei pea palju kasutama, siis jätkub seda ka pikemaks ajaks.
Kui juuksed ära kuivasid, siis oli ka veel tunda nende õlide aroomi. See ehk alguses veidi häiris mind. Kellele aga meeldivad vegan tooted, siis see palsam on just teile.
Video saad vaadata SIIT.