Terrassil ja rõdul kasvades on maitsetaimed mugavalt käeulatuses ning süüa tehes ei pea neid minema aiast tooma. Sellest võikski lähtuda taimeanumatesse sobiva seltskonna valimisel: istuta sinna sellised maitseandjad, mida kasutad oma suvistes lemmiktoitudes ja jookides kõige rohkem.
* Kui armastad suvel tihti liha grillida, siis on väga mugav, kui saad paari sammu kauguselt näpistada värsket rosmariini, aedsalveid, harilikku punet, majoraani, sidrun-liivateed, ahtalehist käokulda ehk kääbuskarrit ja rohekat santoliini ehk oliivirohtu.
* Kui oled suur pitsasõber, peavad lillekastis kasvama vürtsbasiilik, harilik pune, aed-liivatee ehk tüümian, sidrun-liivatee ja rosmariin.
* Pastatoitudele lisavad jumet liivatee, vürtsbasiilik ja harilik pune.
* Kosutava jäätee ja limonaadi jaoks on vaja piparmünti, rohemünti, sidrunaloisiat ja sidrunmelissi.
* Kõige täiuslikuma maitsega münditee saab rohemündi sordist ’Moroccan’.
* Oivalise aroomi nautimiseks istuta anumatesse ka lavendlit.
Mõned olulised näpunäited
* Ürdikasvatus õnnestub siis, kui päike paistab kasvukohale vähemalt pool päeva ja paik on tuulevarjuline.
* Anumas kasvatades on kõige mugavam osta maitsetaimede vajaduste jaoks sobivaks timmitud ürdimulda.
* Väetamisel järgi reeglit: pigem vähem kui rohkem. Liiga lopsakad ürdid maitsevad ja lõhnavad kesisemalt. Üle väetatud taimed lamanduvad kergesti, nõrgad taimed meelitavad ligi haigusi ja kahjureid, mida ürtidel tavaliselt pole.
* Taimi võib kosutada ürtidele mõeldud vedelväetisega (jälgi pakendil antud kasutusnorme!) või merevetika- ja vihmaussisõnniku leotise lahusega. Kui neid pole käepärast, sobib ka köögiviljaväetis, aga vaid pool ettenähtud normist.