Peavalu tekitab ennekõike asjaolu, et suur osa ruumist võib katuseviilu tõttu olla madalam kui 1.60. Planeerimist tuleks alustada vajadustest: dušinurk, vann või mõlemad? Kui palju läheb tarvis panipaiku? Kas vannituba on ühtlasi ka WC? Kindlasti on tarvis püsti seista duši all, ka kraanikausi ääres hambaid pestes pole mugav kummargil olla, mistap tuleks need kohad planeerida katusealuse kõrgemasse ossa. Dušinurk võiks olla eraldatud vaheseintega - tänapäeval on selleks suur hulk võimalusi, olemas on ka väiksema mõõduga klaasist vaheseinu, mis mõeldudki pisematesse ruumidesse.
Vann seevastu mahub kenasti ära vannitoa madalamasse ossa (pead ainult arvestama, et vannist välja astudes pead ära ei löö). Sama kehtib ka WC poti puhul.
Eriti efektse tulemuse annavad näiteks vanas maamajas eksponeeritud laetalad ja nende alla justkui pjedestaalile seatud vann.
Katusealusesse vannituba planeerides pead arvestama, et suur osa vajaminevast mööblist tuleb eraldi mõõtudele vastavalt tellida - nii saad maksimaalselt ära kasutada ka madalama ruumiosa. Arvesta ka valgusega - katusekorrus annab ideaalsed võimalused loomuliku valguse juurdevooluks läbi katuseakende. Kuidas katuseaknaid valida ja paigaldada, õpetame siin. Ja mis võiks olla mõnusam, kui nautida lõõgastavat vanni tähistaeva all!