Sageli tuleb meil olla sundasendis, nagu näiteks koolis või kontorilaua, õmblusmasina ja arvuti taga. Mitu tundi ühes asendis istumine põhjustab kaela- ja õlavöötme lihaspingeid, millest omakorda võivad tekkida peavalu, uimasus, lihaste valud ja väsimus.
Sageli püüab peavalu all kannatav inimene ennast mitte liigutada. Aga just vastupidi: tuleb teha väike vaheaeg ja ennast teadlikult liigutada, et õlavöötmelihased vabaneksid pingest.
Ka sinu õla- ja kaelavööde tahab iga päev võimlemist. Vali selleks aeg, millal tunned end kõige paremini. Tähtis ei ole, kas teed harjutusi hommikul, õhtul või päeval töölaua taga – peaasi, et võimled.
Et tekiks vähem lihaspingeid:
* Istu õiges asendis: keharaskus on jaotatud mõlemale tuharale, selg sirge, jalad on natuke harkis ja toetuvad põrandale (mitte üks jalg üle põlve!).
* Vahepeal nihele, muuda kehaasendit.
* Võimalusel vali õige kõrgusega ja nimmenõgusust toetava seljatoega tool (või pane nimmenõgususe ja seljatoe vahele padi)
* On kasulik, kui toolil on käetoed, millel saab puhkepausi ajal käsivarsi lõdvestada.
* Samuti on oluline laua kõrgus. Kui saad kõverdatud käed laual lõdvaks lasta, on laud õige kõrgusega.
* Sea oma töökoht nii, et oleksid kaitstud tõmbetuule eest.
* Arvutiga töötades pea meeles, et ka silmade väsimine kutsub esile pinge pea-, kaela- ja seljalihastes ning võib tekitada valu. Selleks sule aeg-ajalt silmad või vaata kaugusesse nii tihti, kui töö võimaldab.
* Kui laua taga istudes tuleb millegi haaramiseks või asetamiseks tihti keha pöörata, ära pööra keha, vaid keera end koos pöördtooliga.
* Istumast tõustes ära kalluta keha tugevasti ette, vaid katsu tõusta sirge seljaga ja käte toel, eriti kui juba tunned mõnes lihases valulikkust.
* Kui võimalik, lase vahepeal selg tahapoole ja aseta jalad kõrgemale.