* Seo nööriga kokku samba, kitsa koonuse või pallina kasvavate okaspuude võrad, et lumi ei painutaks oksi laiali.
* Kui vilja kandnud vaarikavarred on sügisel lõikamata jäänud, siis nüüd saab selle töö rahulikult ära teha.
* Jälgi, et lindude söögimajas oleks kogu aeg toitu. Suurema külma ajal kuluvad eriti ära energiarikkad rasvapallid.
* Põleta advendiajal aias küünlaid. Pane küünlad kasvuhoonesse – see muutub justkui hiiglaslikuks imekauniks laternaks. Kui on lund, pista küünal suure lumepalli sisse.
* Tee rõdukasti või aiavaasi talvine kompositsioon: too metsa alt rohelist sammalt või halli samblikku ning torka selle sisse männi- ja kuuseoksi, värviks lisa kontpuude punaseid oksi.
* Kaunista kodu jõululilledega. Jõulutähte hoia soojas ja valges kohas, sest jahedas toas hakkavad tal lehed varisema, hämaras nurgas aga lehed kolletuvad. Alpikann õitseb kaua, kui leiad talle jaheda valgusküllase koha. Ka asalea tahab jahedust (12–15°), et pikemalt õitseda, ning muld tema potis ei tohi kordagi läbi kuivada.
* Pisikesed küpressid, ebaküpressid jm potiokaspuud püsivad soojas toas kauem kenad, kui sa neid iga päev piserdad. Pärast pühi vii potipuud verandale või trepikotta, kus on valge ja jahe.
* Jälgi, et aknalaual olevad toataimed ei puutuks vastu külma klaasi. Kui aknalaua all on kuum radiaator, mis õhku kuivatab, piserda taimi või kasuta muid võimalusi õhuniiskuse suurendamiseks.