Mis kõige tähtsam – sellest sõltub meie laste tulevik! Rahulolevatel vanematel on hea suhe ja lastel on seal hea olla!
Küsimus, mis on see, mis hoiab elu jooksul head tervist ja õnnetunnet? Kui peaksid praegu enda jaoks tegema midagi, mis tagaks parima käekäigu tulevikus, siis kuhu oma aega, energiat ja vahendeid investeeriksid?
Mis sa arvad, mis on sinu elus kõige olulisemad eesmärgid? Soov olla õnnelik ja rahulolev, kõlab ju hästi! Julgeme väita, toetudes uuringutele, et need on meid tervendavad ja kaitsevad head, turvalised ja soojad lähisuhted, mis teevad meid õnnelikuks ja rahulolevaks. Hiljuti tehti Harvardi ülikoolis millenniumipõlvkonna seas üks pikemaajaline uuring, mille eestvedajaks oli Robert Waldinger. Uuriti, mis teeb inimesed õnnelikuks!
Tulemused näitasid, et inimene on sotsiaalne olevus – sotsiaalsed kontaktid teevad meile palju head ja üksindus tapab. Tuleb välja, et inimesed, kel on rohkem sotsiaalseid kontakte, seda nii pere, sõprade kui ka kogukonnaga, on õnnelikumad, füüsiliselt tervemad ning elavad kauem kui need inimesed, kellel on kontakte vähem. Leiti, et üksildustunne on lausa mürgise toimega.
Üksildustunne tekib, kui ei ole lähedust, mõistmist, ära kuulamist. Inimesed, kellel on teistega vähem kontakte, kui nad soovivad, tunnevad end vähem õnnelikuna, nende tervis halveneb keskikka jõudes kiiremini, nende aju töövõime langeb kiiremini ja nende eluiga on lühem kui inimestel, kes end üksildasena ei tunne. Ja kõige kurvem tõsiasi on see, et igal ajahetkel tunneb rohkem kui iga viies inimene end üksildasena.
Kuidas tunned end sina? Head inimsuhted mitte ainult ei kaitse meie keha, vaid ka meie aju. Tuleb välja, et teise inimesega turvalises lähisuhtes olemisel on 80aastaste jaoks kaitsev mõju. Inimesed, kes on suhtes, kus nad tunnevad, et saavad vajadusel teise abile kindlad olla, säilitavad kauem selge mälu. Inimestel, kes on sellises suhtes, kus nad tunnevad, et ei saa kaaslase peale kindlad olla, hakkab mälu kiiremini taanduma.
Hea lähisuhe ei pea alati olema ühtviisi roosiline ja probleemideta. Mõned uuringus osalenud 80ndates paarid jagelesid alatasa üksteisega, kuid seni, kuni nad tundsid, et saavad teineteise peale kindlad olla, kui peaks mingi probleem tekkima, ei mõjutanud vaidlused mälu kvaliteeti. Tegelikult sõnum, et lähedased inimsuhted mõjuvad positiivselt meie tervisele ja elukvaliteedile, on teada juba ammustest aegadest.
Miks on seda siis ometi nii raske mõista ja nii lihtne ignoreerida? Seepärast, et oleme vaid inimesed. Meile ju meeldiks kiire ja lihtne lahendus – midagi, mis oleks kohe käepärast, mis lahendaks kõik probleemid nüüd ja igaveseks. Suhted aga kipuvad olema segased ja keerulised. Heade suhete hoidmine pere ja sõpradega ei ole seksikas ega glamuurne.
See on kogu elu kestev panustamine ja areng, mis ei lõppe iial. Kuidas hoida häid suhteid? Seda saad õppida PREP-paarisuhtekoolitustel oma partneriga või PREP-üksikisikute koolitusel, kuhu võib tulla üksi või partneriga!
Tule märka oma suhtes toimuvat üksi või koos partneriga!
PREP-paarisuhtekoolitus
PREP ehk Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm on tõendus- ja teaduspõhine rahvusvaheline koolitusprogramm. PREP-paarisuhtekoolitus sobib neile, kes on oma paarisuhtega rahul, soovivad kindlustada suhte tulevikku ning panustada sellesse, et suhe püsiks hea ja õnnelikuna. Koolitus sobib ka neile, kelle paarisuhtes on mõningaid probleeme ja kes soovivad oma suhet parendada. PREP-paarisuhtekoolitus aitab ennetada ja lahendada probleeme paarisuhetes. Koolitusel osalevad paarid.
PREP-koolitus üksikisikutele “Minu suhe on minu kätes!”
Koolitusprogramm annab konkreetseid oskusi ja uusi vaatenurki suuremat rahulolu pakkuva lähisuhteni jõudmiseks. Programm toetab osalejat iseenda paremal mõistmisel ja teadliku armastuse mõtestamisel.
Saadud oskused ja kogemused loovad eeldused paremate isiklike valikute ja otsuste tegemiseks. Koolitusel osalevad nii üksikisikud kui ka paarid.
Registreerumine: www.prep.ee/kalender
Lisainfo: www.prep.ee
Toetab: Hasartmängumaksu Nõukogu