Vaid väheste kandjate tõttu püüab käekell alati endale tähelepanu. Samas suudab olukordades, kus vaja aega peenetundeliselt teada saada, kella kandja kella vaadata väga diskreetselt - mobiili kotist tõstmine ei sobi igasse olukorda. Kui oled valimas käekella endale või oma naistuttavale, saad lähtuda järgmistest soovitustest.
Käekella korpuse suurus
Eelkõige peab kell olema mugav käel kanda - kell peab olema käele sobiva suuruse ja rihma pikkusega. Tegelikult kella korpuse vähima läbimõõdu kohalt naiste käekelladele piire ei ole. Alati on olnud naisi, kes eelistavad kanda kella, mida saab kirjeldada märksõnadega habras, õrn või pisike.
Populaarne väike hõbedane käekell - CK K8G23126
Suurema korpusega kella valikul on hea lähtuda oma randme laiusest. Sellesse vahemikku peab ära mahtuma kella korpus, sangad kellarihmale ja sõltuvalt kellast või selle disainist ka näiteks üleskeeramisnupp või stopperinupp. Randme laius on hea mõõdik, sest siis ei jää kõik eelnevalt loetletud kellaosad kuidagi käe liikumist häirima ja sa hoiad ka oma kella võimalike kokkupõrgete või teiste esemete taha takerdumise eest.
Niisiis, mõõda ära oma randme laius ja suundu kella valima. Tavaliselt on kella kirjelduses märgitud korpuse diameeter. Arvesta sinna ca 1cm juurde sangade jm jaoks, see annab orientiiri, kui palju kell randmel ruumi võtab. Ja muidugi pea meeles seda, et mida suurema diameetriga ja raskem materjal, seda rohkem kell kaalub.
Käekella rihm
Hea kellarihm ei sooni ja hoiab kella kindlalt käel. Oma laiuselt võiks kellarihm olla pool kella korpuse läbimõõdust. Nii on kindel, et rihm on piisavalt tugev, et kella käel hoida ja sihverplaat ning kellarihm on omavahel ka visuaalselt tasakaalus.
Klassika on muidugi nahast rihm, mis jätab kogu komplektist kergema mulje. Alati on nahkrihm hea valik saledale randmele. Samuti on see väga paindlik, kuna kellarihmas on piisavalt auke, millega rihma pikkust endale parajaks reguleerida.
Metallist rihm jätab visuaalselt raskema ja jäigema mulje. Seega on see eelistatum valik paksema numbrilauaga kellale või laiale randmele. Metallrihma liblikkinniti pakub kandjale vähem reguleerimisvõimalust, tavaliselt kahes-kolmes variatsioonis.
Laialdast värvivalikut pakuvad kummist, silikoonist ja kangast rihmad. Aga ajaga tekivad neile, nagu ka nahkrihmale, kulumisjäljed. Nii mõnigi kell võib oma elueaga üle elada mitu rihma. Metallist rihma eluiga on tavaliselt sama pikk kui kella omagi.
Disain ühenda küsimusega “miks”
Võib-olla on lihtsam kella disaini valikul vastata küsimusele - miks sa üldse kella kannad? On see lihtsalt aja näitaja, soovid edastada eripära või on lihtsalt vahel täiendus riietuse juurde stiilse aksessuaarina? Eelistad olla ühe kella või vastavalt tarvidusele mitme kella omanik? Nendele vastustele põhinedes saad hakata kella disaini valima.
Valik on muidugi suur ja siin piire pole. Soovid kanda meeste kella, kanna; tahad rõhutatult naiselikku kella, palun; eelistad unisex varianti, vali kõigile sobiv.
Traditsiooniline mehaaniline või alati ilmeksimatu elektroonilise mehhanismiga kell.
Analoog või digitaalne numbrinäit?
Araabia ja rooma numbrite põnevad šriftid, mille suuruse valid juba vastavalt enda nägemisteravusele? Või hoopiski ebatraditsioonilisem kell, kus puuduvad numbrid üldse või on põnev esitlusviis, kus tuleb kellaaja teada saamiseks veidi nuputada?
Vahelduseks traditsioonilistele kelladele on saadaval ka mitmeid unikaalseid kelli. Ühe huvitava galerii neist leiad boredpanda.com veebist.
Valiku käekelli meestele ja naistele leiad Kaup24 e-poest. Telli õige kell internetist, säästes aega ja raha!