Kas analoogravim ehk geneeriline ravim ehk toimeainepõhine ravim on millegipoolest kehvem või prem kui originaalravim?
Eestis on arstid kohutatud välja kirjutama retsepte toimeaine järgi, välja arvatud juhul, kui patsient on analoogravimi suhtes ülitund
Kas ravimid tekitavad sõltuvust? Kas võin ravi omapäi katkestada? Kas võin kasutada teisele inimesele kirjutatud ravimeid? Kas ravimi doosi suurendamine kuulutab halba?
Häirekeskus ja ööpäevaringselt avatud Perearsti Nõuandeliin saavad igapäevaselt kõnesid ja väljakutseid teemadel, mida saaks kergesti lahendada koduste vahendite abil.
Statistika on näidanud, et kodune apteek on igas kodus olemas, kuid siiski ei sisalda
Kuigi tundub, et ravimtaimed on otse loodusest ja igati kasulikud, kuid neil võib olla teiste ravimite või toidulisanditega tugev koosmõju.
Kui osta ravimtaimi või ravimtaimedest preparaate, peab apteekrile kindlasti rääkima oma allergiatest ja kasutuse
Kas kõik valuvaigistid toimivad ühtemoodi? Kas ühel ja samal ajal võib kasutada erinevaid valuvaigisteid? Lahkame levinumaid müüte valuvaigistitest.
1. müüt. Apteegi käsimüügist ostetud valuravimeid ei tohi järjest pikalt kasutada
Tõde.
Kes peab lugu toidulisanditest ja loodustoodetest, peaks ka nende tarvitamisest oma arstile teada andma, sest neilgi võib olla koostoimeid ravimitega.
Näiteks kerge depressiooni ravimiseks kasutatav naistepuna mõjutab üsna mitmeid ravimeid, peale selle
Platseebo võib vaigistada valu, langetada või tõsta vererõhku, esile kutsuda und või erutust. Niisugust näilise ravimi mõju keha talitlusele nimetatakse platseeboefektiks.
Ravimite toimel on omad seaduspärasused ja nende mõju on tavaliselt mõõdetav.