Korralik värvikiht maja välisvoodril kaitseb nii voodrilaudu kui ka nende all olevat seinakonstruktsiooni ja loomulikult näeb uus värske värvipind hea välja.
Koos järjest enam inimeste teadvusse jõudvate ringmajanduse ideedega pöörduvad majaomanikud üha rohkem ka taastamise juurde, mistõttu vana ei püüta kohe uue vastu välja vahetada, vaid otsitakse pigem renoveerimisvariante.
Puit on looduslik materjal ning seega heaks kasvupinnaseks erinevatele elusorganismidele, nagu hallitus, sine, seened. Samas peab puit vastu pidama meie värvikatele ilmastikuoludele.
Päike on värvitud laudisega fassaadi suurim vaenlane isegi põhjamaades, seega vajavad nii aastaringseks elamiseks kui suvitamiseks mõeldud kodud iga paari aasta tagant kerget värskenduskuuri. K-rauta tootejuht Martin Tõru toob välja tööde järjekorra ja an
Puit on kerge, paindlik ja looduslik materjal, mis võib vastu pidada aastasadu. Selleks, et hoida puitu värskena, tuleb seda meie ilmastikuolude eest kaitsta.
Puitvoodriga eramu välivärvimine tehakse tihtipeale oma jõududega või talgukorras. Kui suuremaid eksimusi vältida, saab ka algaja majavärvimisega hakkama.
Ei värskendus- ega ka esmavärvimist tasu edasi lükata.
Puitvoodriga hoonete välisvärvi värskendamine on kalliksminev töö, mis võetakse tihtipeale ette alles siis, kui viimane aeg juba käes on. Liiga kaua välisvoodrile uue värvkatte pealevõõpamisega viivitamine võib aga kätte maksta.
Päike on puitfassaadi suurim vaenlane isegi meie põhjamaises kliimavööndis. Seega vajab iga värvikatte all oleva puitlaudisega maja aegajalt värskendamist.